5 ПОМИЛОК початківця тріатлета і ЯК ЇХ УНИКНУТИ

Тріатлон - найцікавіший і багатогранний вид спорту. Ви можете перевірити межі свого організму по максимуму, це дуже складно, але це саме те, чому це так цікаво. Тріатлет Енні Торен дає свої кращі поради про те, як пройти триатлон, не потрапляючи в найпоширеніші пастки.

1. Не покладайтеся на уроки плавання.

Можливо, ви вчилися плавати ще в школі багато вже забуто. Ви не повинні покладатися на ті навички, вам вони навряд чи допоможуть пройти перший триатлон. Плавання - це перш за все техніка, і для того, щоб навчитися цьому, знадобиться багато годин плавання в басейні і, звичайно, на відкритій воді.

Найпоширеніша помилка початківців - відразу ж записатися на уроки плавання, навіть не побувавши в басейні. Мається на увазі, що деякі люди не плавали у відкритій воді протягом 15 років, але очікують стати професіоналом в плаванні після декількох уроків. Це займає набагато більше часу, ніж ви думаєте. Спочатку вам необхідно звикнути до простого перебування у воді протягом тривалого періоду часу. Після цього ви можете додати техніку, взявши уроки плавання.

Порада: кожен повинен попрацювати з тренером і навчитися правильно плавати. Але, якщо хтось абсолютно не підготовлений і не був в басейні з середньої школи, я б порадив їм плавати, по крайней мере, п'ять разів по 30 хвилин на одне заняття самостійно, перш ніж брати уроки плавання.

2. Навчіться займатися самостійно.

Яким би веселими і товариськими були тренування, все ж триатлон НЕ командний вид спорту. Це означає, що в день змагань вам доведеться бути вашим власним тренером і наставником. Там не буде нікого, хто буде вас підштовхувати, крім вас самих.

Багато людей роблять помилку, ніколи не тренуючись в поодинці, вони беруть урок за уроком, але насправді ніколи не виходять на тривалу тренування самостійно. Добре бути товариським і радіти веселим і цікавим тренувань, але ви повинні навчитися тренуватися самостійно, особливо коли мова йде про плавання. Коли ви пливете на Ironman, ви будете самотні, ви не зможете зупинитися і у вас не буде нікого поруч, хто б вас умовляв плисти або давав слушні поради.

Порада: пройдіть курс для початківців з плавання, бігу або вело, а потім самостійно три або чотири місяці тренуйтеся, перш ніж переходити на наступний рівень.

3. Не забудьте компенсувати плавальний етап у вашому плані енергопостачання.

Коли ви проходите Ironman, ви будете плисти не менше 65 хвилин, а скоріше навіть більше. Весь цей час ви будете без додаткової енергії, без води і без електролітів. Початківці часто роблять помилку, забуваючи компенсувати втрати енергії в своєму раціоні харчування. Зазвичай ви намагаєтеся отримувати енергію кожні 30 хвилин під час гонки, але, очевидно, ви не зможете цього зробити, коли перебуваєте у воді. Якщо ви не компенсуєте цю втрату, організм не матиме достатньої кількості глікогену і через 90 хвилин енергія почне згасати, що призведе до втоми на вело етапі.

Деякі люди все ще думають, що завантаження вуглеводів за день до гонки це добре, але це не так. Це не дасть вам більше енергії, це тільки змусить вас відчувати себе повільним і млявим. Це однозначно не допоможе вам відновити енергію, втрачену під час плавання.

Порада: добре підкріпіться перед запливом, як тільки ви знімаєте гідрокостюм або на самому початку вело етапу, обов'язково заповните втрачену енергію, кращий варіант - енергетичний гель з електролітами і звичайно вода.

4. Не женіться за швидкістю на вело етапі.

Дуже поширена помилка новачка полягає в тому, щоб гнатися за швидкістю, тобто планувати проходження вело етапу за певний час. Це погана ідея, тому що існує велика ймовірність того, що буде зустрічний вітер або рельєф місцевості буде відрізнятися в місці проведення гонки від місця, де ви зазвичай тренуєтеся.

Неможливо розрахувати швидкість і час проходження вело етапу. Це означає, що якщо ви будете рухатися зі звичною для вас швидкістю, ви, ймовірно, занадто рано стомитеся.

Порада: використовуйте інший показник для зміни свого темпу - ПОТУЖНІСТЬ, це правильно і сучасно, але не кожен може собі це дозволити. Хороша альтернатива - пульсометра, це дешевше і працює як для вело етапу, так і для бігу. Використовуйте один або обидва з цих інструментів під час проходження гонки, щоб ви розраховували, з якою потужністю необхідно їхати чи з яким порогом пульсу працювати, щоб не втомитися. Вам потрібно протриматися близько 12 годин на день змагань, тому зберігайте спокій і по можливості, знижуйте частоту серцевих скорочень.

5. Вам не потрібно саме новітнє спорядження.

Тріатлон - один з найбільш інтенсивних видів спорту, тому легко загубитися у всіх останніх розробках, які вам радять купити. Дуже поширена помилка новачка полягає в тому, що він купує все спорядження перед тим, як провести хоча б кілька годин на тренуванні.

Якщо ви ще не пройшли навчання, як ви дізнаєтеся, які ваші конкретні потреби? У деяких людей є навіть три різних пульсометра, п'ять гідрокостюмів, три велосипеда і т.д., навіщо це все?

Порада: якщо ви хочете пройти свій перший триатлон, і все ще не впевнені на 100%, що це ваша справа, позичте або візьміть в оренду спорядженне. Потім, коли ви дізнаєтеся, що хочете продовжувати займатися цим спортом, ви можете купити те, що вам дійсно необхідно. Крім того, спокійно можна обійтися без самого крутого або модного спорядження.

Багато зробили саме цю помилку, купили все спорядження тільки для того, щоб зрозуміти, що все це не для них.УДАЧІ В ПІДГОТОВЦІ ДО триатлону!

Top